До цих тегам відносяться елементи, які розташовуються в контейнері <head> . Всі ці теги безпосередньо не відображаються у вікні браузера, за винятком тега <title> , який визначає назву веб-сторінки.
<title>
Використовується для відображення рядка тексту в лівому верхньому кутку вікна браузера, а також на вкладці. Така рядок повідомляє користувачеві назву сайту і іншу інформацію, яку додає розробник.
<meta>
Метатеги використовуються для зберігання інформації, призначеної для браузерів і пошукових систем. Наприклад, механізми пошукових систем звертаються до метатегах для отримання опису сайту, ключових слів та інших даних. Хоча тег <meta> всього один, він має кілька атрибутів, тому до нього і застосовується множина.
Так, для короткого опису вмісту веб-сторінки використовується значення description атрибута name, як показано в прикладі 5.2.
Приклад 5.2. Використання description
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "- // W3C // DTD HTML 4.01 // EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd"> <html> <head> <title> HTML </title> <meta name="description" content="Сайт про HTML і створенні сайтів"> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> </head> <body> <p> ... </p> </body> </html>
Опис сайту, заданий за допомогою тега <meta> і значення description, зазвичай відображається в пошукових системах або каталогах при виведенні результатів пошуку. Значення keywords також призначене в першу чергу для підвищення рейтингу сайту в пошукових системах, в ньому перераховуються ключові слова, що зустрічаються на веб-сторінці (приклад 5.3).
Приклад 5.3. Використання keywords
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "- // W3C // DTD HTML 4.01 // EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd"> <html> <head> <title> HTML </title> <meta name="keywords" content="HTML, META, метатег, тег, пошукова система"> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> </head> <body> <p> ... </p> </body> </html>
Ключові слова можна перераховувати через пробіл або кому. Пошукові системи самі приведуть запис до вигляду, який вони використовують.