Ці теги призначені для формування структури веб-сторінки і визначають розділ заголовка і тіла документа.
<html>
Тег <html> є контейнером, який містить в собі весь вміст веб-сторінки, включаючи теги <head> і <body> . Хто відкриває і закриває теги <html> в документі необов'язкові, але хороший стиль диктує неодмінна їх використання.
<head>
тег <head> призначений для зберігання інших елементів, мета яких — допомогти браузеру в роботі з даними. Також всередині контейнера <head> знаходяться метатеги, які використовуються для зберігання інформації, призначеної для браузерів і пошукових систем. Наприклад, механізми пошукових систем звертаються до метатегах для отримання опису сайту, ключових слів та інших даних.
<body>
Тег <body> призначений для зберігання змісту веб-сторінки, що відображається у вікні браузера. Інформацію, яку варто виводити в документі, варто розташовувати саме всередині контейнера <body> . До такої інформації належить текст, зображення, таблиці, списки та ін.
Набір тегів верхнього рівня і порядок їх вкладення показаний в прикладі 5.1.
Приклад 5.1. Теги верхнього рівня
<html> <head> ... </head> <body> ... </body> </html>
В даному прикладі показано, що контейнер <html> визначає « каркас » всій веб-сторінки, всередині нього спочатку задається тег <head> , потім йде контейнер <body> , в ньому зберігається змістовна частина документа, яка і відображається в браузері. Теги <html> і <body> хоча і не відносяться до обов'язкових тегам (т. е. Їх можна не розміщувати в коді), все ж варто додавати завжди. Це дозволяє отримати чітку і зрозумілу структуру документа.
Зауважте, що в прикладі не згадується <!DOCTYPE> , оскільки цей обов'язковий елемент коду веб-сторінки не є тегом, а призначений для браузерів, щоб повідомити їм, як інтерпретувати поточний документ.