У кожного параметра таблиці є своє значення встановлене за умовчанням. Це означає, що якщо якийсь атрибут пропущений, то неявно він все одно присутній, причому з деяким значенням. Через що вигляд таблиці може виявитися зовсім іншим, ніж припускав розробник. Щоб розуміти, що можна очікувати від таблиць, варто знати їх явні і неявні особливості, які перераховані далі.
- Одну таблицю допускається поміщати всередину осередку іншої таблиці. Це потрібно для представлення складних даних або в тому випадку, коли одна таблиця виступає в ролі модульної сітки, а друга, всередині неї, вже як звичайна таблиця.
- Розміри таблиці спочатку не встановлені і обчислюються на основі вмісту осередків. Наприклад, загальна ширина визначається автоматично виходячи з сумарної ширини вмісту осередків плюс ширина меж між осередками, поля навколо вмісту, що встановлюються через атрибут cellpadding і відстань між осередками, які визначаються значенням cellspacing .
- Якщо для таблиці задана її ширина у відсотках або пікселах, то вміст таблиці підлаштовується під зазначені розміри. Так, браузер автоматично додає переноси рядків у текст, щоб він повністю помістився в комірку, і при цьому ширина таблиці залишилася без змін. Буває, що ширину вмісту комірки неможливо змінити, як це, наприклад, відбувається з малюнками. У цьому випадку ширина таблиці збільшується, незважаючи на зазначені розміри.
- Поки таблиці не завантажиться повністю, її вміст не почне відображатися. Справа в тому, що браузер, перш ніж показати вміст таблиці, повинен обчислити необхідні розміри осередків, їх ширину і висоту. А для цього необхідно знати, що в цих осередках знаходиться. Тому браузер і чекає, поки завантажиться все, що знаходиться в осередках, і тільки потім відображає таблицю.