Фрейми розділяють вікно браузера на окремі області, розташовані поруч один з одним. У кожну з таких областей завантажується самостійна веб-сторінка. Оскільки навколо фреймів існує багато розмов про їх необхідність, далі наведемо переваги і недоліки фреймів, щоб можна було самостійно вирішити чи варто їх використовувати на своєму сайті.
Переваги фреймів
Простота
за допомогою фреймів веб-сторінка розмежовується на дві області, які містять навігацію по сайту і його контент. Механізм фреймів дозволяє відкривати документ в одному фреймі, за посиланням, натиснутою в абсолютно іншому фреймі. Такий поділ веб-сторінки на складові інтуїтивно зрозуміло і логічно обумовлено.
Швидкість
Для верстки без фреймів характерне розміщення на одній сторінці і навігації і змісту. Це збільшує обсяг кожної сторінки і в сумі може суттєво вплинути на обсяг завантажується з сайту інформації. А так як фрейми використовують розділення інформації на частини, сторінки з ними будуть завантажуватися швидше.
Розміщення
Фрейми надають унікальну можливість — розміщення інформації точно в потрібному місці вікна браузера. Так, можна помістити фрейм внизу браузера і незалежно від прокручування вмісту, ця область не змінить свого положення.
Зміна розмірів областей
Можна змінювати розміри фреймів « на льоту », чого не дозволяє зробити традиційна верстка HTML.
Завантаження
Завантаження веб-сторінки відбувається тільки в вказане вікно, останні залишаються незмінними. За допомогою мови JavaScript можна здійснити одночасне завантаження двох і більше сторінок у фрейми.
Недоліки фреймів
Навігація
Користувач найчастіше виявляється на сайті, абсолютно не уявляючи, куди він потрапив, тому що всього лише натиснув на посилання, отримане в пошуковій системі. Щоб відвідувачеві сайту було простіше розібратися, де він знаходиться, на кожну сторінку поміщають назву сайту, заголовок сторінки і навігацію. Фрейми, як правило, порушують даний принцип, відокремлюючи заголовок сайту від змісту, а навігацію від контенту. Уявіть, що ви знайшли відповідну опцію в пошуковій системі, натискаєте на неї, а в підсумку відкривається документ без назви і навігації. Щоб зрозуміти, де ми знаходимося або подивитися інші матеріали, доведеться редагувати шлях в адресному рядку, що в будь-якому випадку доставляє незручність.
Погана індексація пошуковими системами
Пошукові системи погано працюють з фреймової структурою, оскільки на сторінках, які містять контент, немає посилань на інші документи.
Внутрішні сторінки не можна додати в « Закладки »
Фрейми приховують адресу сторінки, на якій знаходиться відвідувач, і завжди показують тільки адреса сайту. З цієї причини вподобану сторінку складно помістити в закладки браузера.
Несумісність з різними браузерами
Параметри фреймів мають властивість абсолютно по різному відображатися в різних браузерах. Причому протиріччя між ними настільки явне, що одні й ті ж параметри інтерпретуються браузерами абсолютно по-своєму.
Непрестижність
Дуже дивний недолік, який не має ніякого відношення до технічних особливостей створення сайту, а носить швидше ідеологічний характер. Сайти з фреймами вважаються несолідними, а їх автори відразу випадають з розряду професіоналів, які ніколи не використовують фрейми в своїх роботах. Виняток становлять чати, де без фреймів обійтися хоча можна, але досить хитрими методами, а за допомогою фреймів створювати чати досить просто.
Треба відзначити, що деякі наведені недоліки цілком обходяться. Так, за допомогою скриптів можна зробити, що відкритий в браузері окремий документ формується з усією фреймовою структурою. Пошукові системи також вже краще індексують фреймових документи, ніж це було кілька років тому.