Той факт, що таблиці застосовуються досить часто і не тільки для відображення табличних даних зобов'язаний не тільки їх гнучкості і універсальності, а й достатку атрибутів тегів <table> , <tr> і <td> . Далі перераховані деякі атрибути тега <table> , які застосовуються найчастіше.
align
Задає вирівнювання таблиці по краю вікна браузера. Можна вибрати зі значень left — вирівнювання таблиці по лівому краю, center — по центру і right — по правому краю. Коли використовуються значення left і right, текст починає обтікати малюнок поруч і знизу.
bgcolor
Встановлює колір фону таблиці.
border
Встановлює товщину межі в пікселах навколо таблиці. При наявності цього атрибута також відображаються межі між осередків.
cellpadding
Визначає відстань між рамками комірки і її вмістом. Цей атрибут додає порожній простір до осередку, збільшуючи тим самим її розміри. Без cellpadding текст в таблиці « налипає » на рамку, погіршуючи тим самим його сприйняття. Додавання ж cellpadding дозволяє поліпшити читабельність тексту. При відсутності меж особливого значення цей атрибут не має, але може допомогти, коли потрібно встановити порожній проміжок між осередками.
cellspacing
Задає відстань між зовнішніми рамками комірок. Якщо встановлений атрибут border, товщина межі приймається в розрахунок і входить в загальне значення.
cols
Атрибут cols вказує кількість стовпців в таблиці, допомагаючи браузеру в підготовці до її відображенню. Без цього атрибута таблиця буде показана тільки після того, як всі її вміст буде завантажено в браузер і проаналізовано. Використання атрибута cols дозволяє дещо прискорити відображення вмісту таблиці.
rules
Повідомляє браузеру, де відображати межі між осередками. За умовчанням рамка малюється навколо кожного осередку, утворюючи тим самим сітку. На додаток можна вказати відображати лінії між колонками (значення cols ), рядками ( rows ) або групами ( groups ), які визначаються наявністю тегів <thead> , <tfoot> , <tbody> , <colgroup> або <col> . Товщина межі вказується за допомогою атрибута border .
width
Задає ширину таблиці. Якщо загальна ширина вмісту перевищує зазначену ширину таблиці, то браузер буде намагатися « втиснутися » в задані розміри за рахунок форматування тексту. У разі, коли це неможливо, наприклад, в таблиці знаходяться зображення, атрибут width буде проігноровано, і нова ширина таблиці буде обчислено на основі її вмісту.