Для відображення зображення або іншого елемента, у тому числі текстовий, застосовується властивість transform і функція scale() з від'ємним значенням. Варіанти такі:
- transform: scale(-1, 1) — відображення по горизонталі;
- transform: scale(1, -1) — відображення по вертикалі;
- transform: scale(-1, -1) — одночасне відображення по горизонталі і вертикалі.
Обмеження, що накладаються на HTML, не дозволяють задавати для тексту будь-який шрифт, встановлений в системі, оскільки не гарантується, що такий же шрифт є і у користувача сайту. Тому химерний текст зазвичай роблять в графічному редакторі і вставляють на веб-сторінку у вигляді картинки. Цим забезпечується єдиний вид для всіх користувачів. Однак і цей варіант має недоліки. По-перше, користувач може відключити показ малюнків у браузері. По-друге, пошукові системи краще індексують текст у заголовках і тим самим підвищують рейтинг сайту, ніж текст в атрибуті alt. Найкращим методом буде поєднання заголовка із зображенням, при цьому текст ховається за допомогою стилів, а відвідувачу показується фонова картинка.
Для виконання поставленої задачі існує кілька способів вирішення, нижче вони перераховані із зазначенням автора методики.
Зміна однієї картинки на іншу при наведенні на неї курсора миші називається ефектом перекочування. Зазвичай для створення ефекту перекочування застосовується JavaScript, але у багатьох випадках цілком достатньо і CSS.
За керування прозорістю елемента на сторінці відповідає стильове властивість opacity, яке відноситься до CSS3. В якості значення застосовуються дробові числа від 0 до 1, де нуль відповідає повній прозорості, а одиниця, навпаки, непрозорості об'єкта.