Піти в IT реально, навіть якщо раніше ви ніколи не мали справи з мовами програмування. Ми зібрали популярні та високооплачувані професії, які легко вивчити онлайн і з якими робота в IT не здаватиметься Вам чимозь захмарним і недосяжним. А освоївши їх можна почати працювати вже за кілька місяців! Якщо Ви вже є досвідченим фахівцем в тій чи іншій інформаційній сфері, то Ви легко можете хнайти собі роботу за кордоном разом з https://layboard.com. Layboard – це платформа, яка містить більше ніж 55000 актуальних вакансій з IT-індустрії у всіх країнах світу.
1. Data scientist
Аналізувати інформацію, давати прогнози та розраховувати найкращі рішення – ось основні завдання представників цієї IT-професії. Такі фахівці допомагають компаніям швидше вирішувати проблеми та отримувати максимальний результат від нових запусків, тому потрібні практично у будь-якій сфері бізнесу. Пересічний користувач може оцінити роботу data scientist, наприклад, на стрімінгових сервісах. Саме завдяки їх праці система рекомендацій підкидає треки чи фільми, які справді цікаві користувачам.
Новачки у сфері роботи з даними отримують від 600$, а досвідчені фахівці можуть претендувати на зарплату від 1000$. Для старту необхідно вивчити Python і SQL, розібратися, як працювати в Excel, Power Bi і Airflow, а також зрозуміти, як правильно ставити складні питання.
2. Python-розробник
Python - один із найбільш популярних мов програмування, якою регулярно користуються понад 48% розробників у світі. Його застосовують для створення сайтів, ігор, мобільних та десктопних програм, для машинного навчання, спрощення бізнес-процесів і не тільки. Освоїти цю мову просто: команди в Python взяті з англійської, тому запам'ятати правила і синтаксис не потребуватиме багато зусиль. Середня зарплата в цій IT-професії у досвідчених фахівців – 3 - 5 тис $, а у початківців – 1 тис $.
3. Java-розробник
Java теж входить у трійку популярних мов, а середня зарплата Java-розробників трохи вища, ніж у тих, хто пише на Python. Senior-розробники отримують 5-7 тис $, а початківці – від 1,5 тис $.
Java використовують для мобільної розробки, створення корпоративного софту, банківських додатків, а також програм для побутових приладів, наприклад кавомашин, – до речі, є версія, що мова була вигадана саме з цією метою. Зараз Java особливо популярний в enterprise-розробці, тобто створенні продукту для конкретного бізнесу, наприклад страхових компаній, де потрібна більша надійність та стабільність. Основний плюс мови – крос-платформність: написану один раз програму можна відкрити хоч на Windows, хоч на macOS.
4. Тестувальник
Завдання тестувальника – переконатися, що сайт, програма або додаток працює коректно. Не просто бездумно потикати мишкою або екраном смартфона, а скласти тест-кейс, ретельно вивчити всі інтерактивні розділи і відшукати можливі баги. Помилки не завжди проявляють себе одразу, тому випробовувати доводиться у кілька підходів і не лише стандартними шляхами. Адже потрібно переконатися, що все працюватиме, навіть якщо користувач запустить софт на слабкому комп'ютері або сервер перевантажиться. Після проведення дослідження цей IT-фахівець готує звіт та надсилає продукт на виправлення до розробників.
Тестувальники не завжди вивчають продукт вручну, іноді на допомогу їм надходять програми для автоматичної перевірки. При цьому зарплати у другому випадку значно вищі.
5. Фахівець з кібербезпеки
Фахівець із кібербезпеки стоїть на варті важливих даних. Йому потрібно знешкоджувати хакерів та запобігати витоку цінної інформації, знаходити і вчасно ліквідувати вразливості. І для цього важливо самому вміти зламувати мережі та перехоплювати трафік – зрозуміло, тільки в благих цілях, щоб знайти і заздалегідь усунути проблеми.
Надійний захист в інтернеті потрібний не лише банкам чи великим підприємствам, а й взагалі всім ресурсам, тому представники цієї IT-професії нині у ціні. Щоправда, вчитись треба буде багато. Крім теорії, необхідно освоїти різний софт, у тому числі хакерський, і обов'язково перевірити знання на практиці.
6. Frontend-розробник
Це спеціаліст, який відповідає за частину користувацького інтерфейсу сайту або веб-додатку. Він створює і робить зручною його видиму частину, наприклад, меню, що випадає, спливаючі вікна, навігацію, анімацію, кошики в маркетплейсах або лайки в соцмережах. А ще стежить, щоб інтерфейс адаптувався до різних гаджетів і завжди виглядав симпатично.
Щоб побудувати кар'єру в цій IT-професії, потрібно знати мови верстки HTML (для архітектури сайту) та CSS (для зовнішньої оболонки), вміти працювати з фреймворками, створювати інтерактивні сценарії на JavaScript або TypeScript та багато чого ще. Винагорода варта цього: frontend-розробники в середньому отримують 1500 - 2000 $.
7. Fullstack-розробник
Так називають спеціаліста, який створює сайт, веб-додаток та інші інтернет-сервіси з нуля та повністю. Він виконує завдання frontend- та backend-розробника: вміє і зручний інтерфейс придумати, і робочі серверні частини написати. Середня зарплата у них – від 3 до 5 тис $. Але досвідчені fullstack-розробники можуть отримувати більше 7 тис $.
Для цієї IT-професії окрім JavaScript, HTML і CSS потрібно освоїти PHP – мову програмування для створення серверних програм. А ще навчитися працювати з платформою Node.js, підключати бази даних та забезпечувати стійкість продукту до навантаження.
Якщо ж Ви лише знайомитесь із IT-сферою, радимо Вам підписатися на новини технологій, щоб бути в курсі всіх сучасних трендів.