Для управління міжрядковою відстанню (вона ще називається інтерліньяжем) застосовується стильова властивість line-height. В якості значення зазвичай вказується число, яке визначає міжрядковий інтервал. Наприклад, line-height: 2 встановлює подвійний інтервал, а line-height: 1.5 — полуторний (приклад 1).
Приклад 1. Інтерліньяж в тексті
HTML5CSS 2.1IECrOpSaFx
<!DOCTYPE html> <html> <head> <meta charset="utf-8"> <title>Інтерліньяж</title> <style> p.dline { line-height: 1.5; } p { line-height: 0.9 em; } </style> </head> <body> <p class="dline">Деякі сайти зберігають технічну інформацію на локальному комп'ютері відвідувача у вигляді невеликих текстових файлів, які називаються cookie.</p> <p>Цей термін перекладається як «печиво», але оскільки це лише назва збиває з пантелику, його залишають без перекладу. Cookie можна використовувати для збереження дати останнього відвідування читача, паролів, а також будь інформації про дії відвідувача на сайті. Подібне застосування дозволяє персоналізувати сайт і зробити його більш зручним для відвідувачів.</p> </body> </html>
Результат цього прикладу показано на рис. 1.
Значення line-height допустимо вказувати і в інших одиницях CSS, наприклад, пікселях (px), відсотках (%) та ін. В даному прикладі для першого абзацу встановлений полуторний міжрядковий інтервал, а для другого — міжрядкова відстань дорівнює 0.9 em.