Для створення рамки навколо тексту використовуйте стильове властивість border, додаючи його до відповідного селектору. Наприклад, якщо для тексту застосовується тег <p>, то для нього треба встановити наступний стиль.
Будь теги ніяк не відображаються у вікні браузера, оскільки сприймаються браузером як команди для вставлення елементів і зміни їх властивостей. Але іноді потрібно на веб-сторінці вивести теги, наприклад, для демонстрації HTML-коду. У цьому випадку використовуйте спецсимволи < і > для заміни кутових дужок < і >. При цьому тег <p> буде виглядати як <p> (приклад 1)
Тег <font> вже не входить в специфікацію HTML і не рекомендується до використання. Натомість пропонується застосовувати стилі. Так, для вибору гарнітури скористайтеся стильовим властивістю font-family, для розміру — font-size, а для управління кольором — color, як показано в прикладі 1.
Підкреслення для блокових елементів начебто тега <h1> можна проводити двояко. Наприклад, лінію під текстом встановлювати на всю ширину блоку, незалежно від обсягу тексту. А також підкреслення робити тільки тексту. Далі розглянемо обидва варіанти.
Використовуйте стильове властивість text-align зі значенням center, додаючи його до абзацу (селектору P) або до певного шару (приклад 1).
Для вирівнювання тексту в блоці, наприклад абзаці, застосовується стильове властивість text-align. Його значення justify і встановлює вирівнювання тексту по ширині, тобто відразу по лівому і правому краю текстового блоку (приклад 1).
Для управління міжрядковим відстанню (воно ще називається интерлиньяжем) застосовується стильове властивість line-height. В якості значення зазвичай вказується число, яке визначає міжрядковий інтервал. Наприклад, line-height: 2 встановлює подвійний інтервал, а line-height: 1.5 — полуторний (приклад 1).
Пунктирне підкреслення в тексті використовується для позначення нового терміна або абревіатури. Спеціально призначені для цієї мети теги <abbr> і <acronym> додають до тексту спливаючу підказку і встановлюють пунктирне підкреслення. Але оскільки така поведінка не стандартизовано, то деякі браузери додають підкреслення, а деякі ні. Щоб все виглядало однаково, краще скористатися стилями, створивши підкреслення за допомогою властивості border-bottom, як показано в прикладі 1.
Для розв'язання задачі існує кілька способів, з яких ми розглянемо два. Перший, в якомусь сенсі традиційний, заснований на таблицях, а другий використовує шари і стилі.